
NA ROK SZKOLNY
2024/2025
Z przyczyn niezależnych od nas poprzednia strona na facebook została wyłączona, w związku z tym prosimy o polubienie nowej tymczasowej lub docelowej strony:
https://www.facebook.com/sanokzs5
Zaproście również swoich znajomych do polubienia.
Pokażmy siłę naszej społeczności
5 grudnia w Państwowej Uczleni w Sanoku odbyła coroczna Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uroczystość odbyła się w bardzo pięknym wydaniu, nie zabrakło wspomnienia o Pani Czesławie Kurasz, która była założycielką Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Po śmierci Pani Czesławy prezesem została Pani Irena Gil Storoszczuk, której bardzo dziękujemy za to, że Wolontariat w Powiecie Sanockim nadal istnieje. Podczas uroczystości wybrano honorowych wolontariuszy, złożono podziękowania Wszystkim opiekunom Szkolnych kół wolontariatu. W drugiej części gali została zaprezentowana krótka cześć artystyczna przez fantastycznych ludzi udzielających się charytatywnie. Pamietajmy nieśmy bezinteresownie dobro ono na pewno do Nas wróci…
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Renata Grześków, Renata Magdziarczyk, Aneta Zaleska
Czytaj więcej: Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
W dniu 4 grudnia 2024 uczniowie naszej szkoły wraz z paniami seniorkami piekli pierniki w ramach projektu społecznego "Wspólne pieczenie kształci pokolenie". Pierniki sprzedawane będą podczas Turnieju Charytatywnego, a cały dochód przekazany zostanie na rehabilitację i leczenie dla Konrada. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii a jego celem jest zorganizowanie warsztatów kulinarnych dla seniorów oraz młodzieży.
Szymon Hostyński, uczeń klasy 4 TZ zajął drugie miejsce w biegu na 500m w Pucharze Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Zawody odbyły się w ostatni weekend w Tomaszowie Mazowieckim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Czytaj więcej: Niesamowite osiągnięcie sportowe ucznia naszej szkoły.
28 listopada br. odbyły się eliminacje pierwszego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej w Olsztynie. Brało w niej udział 6 zespołów składających się z uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. W etapie szkolnym uczestnicy olimpiady w ciągu 45 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru o zróżnicowanym stopniu trudności. Zakres wiedzy i umiejętności z podstawy programowej, na bazie której opracowano test był bardzo szeroki i wymagał szczegółowej wiedzy.
Najwyższe wyniki uzyskały następujące zespoły, w skład których wchodziły:
Sabina Bujas i Zuzanna Kusiak – uczennice klasy III TB
Julia Domalik i Emilia Dyl - uczennice klasy IV TB
Serdecznie gratulujemy !!!
Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI FRYZJERSKICH – ETAP SZKOLNY
Czytaj więcej: XX Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli „Belfer 2024”
26 listopada w ramach zajęć Procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur mieliśmy przyjemność odwiedzić dwa miejsca : STUDIO FRYZUR ULKA M. oraz BARBER SHOP GENTLEMAN w Sanoku.
Uczennice klasy 2 technik usług fryzjerskich mogły przyjrzeć się pracy fryzjera w salonie damsko - męskim oraz typowo męskim - barber shopie.
Pani Ula oferuje szeroki wachlarz usług damsko - męskich od strzyżenia po koloryzację, stylizację i pielęgnację włosów . Jej profesjonalizm i ciepły stosunek do klientów był bardzo odczuwalny co sprawiało sympatyczną, prawie rodzinną☺️atmosferę w salonie.
Przyglądaliśmy się jej pracy i obserwowaliśmy z jakim oddaniem komunikuje się ze swoimi klientkami .
Chłopaki z Barber Shopu ( absolwenci naszej szkoły ZS nr 5 w Sanoku😊)
przyjęli nas bardzo ciepło za co bardzo im dziękujemy 😘. Byliśmy pod wrażeniem ich zaangażowania i podejścia do wykonywania swojej pracy z ogromną pasją. Usługi przeważające w barber shopie to strzyżenie włosów, strzyżenie i golenie brody oraz nitkowanie .
Atmosfera tego miejsca jasno mówi nam o męskim towarzystwie: precyzja, konkret i luz 😎.
Dzień w pracy szybko mija więc nam również nie wiadomo kiedy brakło czasu i powróciliśmy do szkolnych murów po resztę dawki wiedzy aby kiedyś móc jak nasi koledzy pracować i spełniać się przy fotelu z klientem.
Czytaj więcej: Zajęcia poza szkołą - odwiedziny Salonu Fryzjerskiego i Barber Shopu
Dnia 26 listopada 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły
w Tenisie Stołowym. W zawodach startowało 4 dziewczęta i 6 chłopców. Po zaciekłej rywalizacji systemem „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych.
Klasyfikacja dziewcząt:
I – Bernadeta Wróbel kl.3 TF
II – Dominika Futyma kl. 3 TZ
III – Karolina Hołotka kl. 3 TZ
Klasyfikacja chłopców:
I – Dawid Przybylski kl. 2 W
II – Kacper Tokarz kl. 1 TB
III – Norbert Witek kl. 4 TF
Organizatorzy zawodów: Małgorzata Bączar, Renata Grześków, Daniel Niemczyk i Witold Koza (OHP).
Dziękujemy Ochotniczemu Hufcowi Pracy za ufundowanie upominków dla zwycięzców.
listopada
w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu, odbyło się wydarzenie z okazji GIS Day – międzynarodowego dnia systemów informacji geograficznej
.
W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie
naszej szkoły Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku w zawodzie technik geodeta pod opieką pań: Bożeny Prodziewicz, Agnieszki Jakobik i Moniki Lemko. Młodzież miała okazję pogłębić swoją wiedna temat nowoczesnych technologii geoinformacyjnych, wziąć udział w warsztatach oraz wysłuchać inspirujących prelekcji ekspertów z branży.
GIS Day to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów oraz odkrywania praktycznych zastosowań GIS w życiu codziennym i zawodowym.
Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day) to coroczne wydarzenie upamiętniające technologie oparte na systemach informacji geograficznej (GIS). Po raz pierwszy odbyło się ono w 1999 roku, a zostało zainicjowane przez czołowego dostawcę oprogramowania do analizy przestrzennej, firmę Esri.
Czytaj więcej: GIS Day w Jarosławiu z udziałem uczniów technikum geodezyjnego
Strona 5 z 109