Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto, w ramach którego co roku nagradzani są nauczyciele i pedagodzy, którzy swoją pracą szczególnie wyróżnili się i przyczynili do rozwoju oświaty.
Rok szkolny 2025/2026 to wyjątkowy czas dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku. Dnia 16 października 2025r., w ramach uroczystych obchodów KEN, w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Podkarpacki Kurator Oświaty p. Dorota Nowak – Maluchnik odznaczyła medalem Komisji Edukacji Narodowej dyrektor ZS 5 w Sanoku panią Elżbietę Kokoszkę.
Praca i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz organizacyjne pani dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku docenione zostały również przez organ prowadzący szkołę. Dnia 22 października 2025r. pani Elżbieta Kokoszka uhonorowana została nagrodą Starosty Sanockiego.

Nagrodę Starosty Sanockiego otrzymała również pani Marzena Niemczyk i pani Eliza Wojnicka.
Docenionym i nagrodzonym pedagogom serdecznie gratulujemy.




