zs5n

tech fryz

zobacz ulotkę o zawodzie

SYSTEM KSZTAŁCENIA:

• nauka w 5 letnim technikum  kończy się egzaminem z kwalifikacji zawodowych oraz maturą,
  • nauka odbywa się w systemie przedmiotowym ( kształcenie zawodowe teoretyczne i praktyczne),
  • przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, język angielski.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

• FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
  • FRK.03. Projektowanie i wykonanie fryzur
  • Innowacja pedagogiczna w klasie III „Podstawy kosmetologii”

NABYTE UMIEJĘTNOŚCI:

• Diagnozowanie włosów i skóry głowy przed wykonaniem zabiegów fryzjerskich.
  • Wykonywanie analizy wyglądu klienta z uwzględnieniem stanu włosów i skóry głowy.
  • Stosowanie sprzętu fryzjerskiego zgodnie z jego przeznaczeniem (uwzględnienie względów bezpieczeństwa).
  • Dobieranie preparatów do wykonania zabiegów fryzjerskich na podstawie diagnozy włosów i skóry głowy z uwzględnieniem oczekiwań klienta.
  • Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów i skóry głowy dobranych do wyniku diagnozy fryzjerskiej.
  • Wykonywanie zabiegów nietrwałego odkształcania włosów z zastosowaniem różnych metod i technik zgodnie z oczekiwaniami klienta.
  • Prowadzenie rozmowy konsultacyjnej z klientem przed wykonaniem zabiegu.
  • Dobieranie kształtu fryzury do cech indywidualnych klienta i jego oczekiwań.
  • Wykonanie ułożenia fryzur damskich: dziennych, wieczorowych oraz splotów warkoczowych.
  • Wykonanie zabiegu trwałej zmiany struktury włosów z zastosowaniem różnych technik.
  • Wykonanie strzyżenia damskiego i męskiego dobranego do indywidualnych cech urody.
  • Wykonanie strzyżenia i formowanie zarostu męskiego.
  • Wykonanie zabiegu zmiany koloru włosów z zastosowaniem różnych technologii i technik.
  • Wykonanie projektu fryzur damskich i męskich z wykorzystaniem technik projektowania.
  • Tworzenie dokumentacji technologicznej zabiegów fryzjerskich: strzyżenia, zmiany koloru i struktury włosów.
  • Wykonanie strzyżenia i ułożenia fryzur męskich na podstawie projektu.
  • Stosowanie dokumentacji technologicznej zabiegów: strzyżenia, zmiany koloru i struktury włosów do wykonania usługi fryzjerskiej.
  • Prezentowanie wykonanych projektów fryzur.
  • Współpracowanie w zespole z zachowaniem norm etycznych i własnych kompetencji zawodowych.
  • Określanie przeciwwskazań do wykonania zabiegów fryzjerskich.
  • Korygowanie popełnionych błędów podczas wykonania zabiegów fryzjerskich.
  • Dobieranie fryzur damskich i męskich do stylu i indywidualnych cech klientów.
  • Wykonanie fryzur damskich konkursowych i fantazyjnych na podstawie projektu.

PERSPEKTYWY ABSOLWENTA SZKOŁY:

• podjęcie dalszej nauki na uczelniach wyższych lub szkołach policealnych,
  • podjęcie pracy jako fryzjer w renomowanych salonach fryzjerskich w Polsce i za granicą,
  • prowadzenie własnej działalność gospodarczej w zakresie fryzjerstwa,
  • podjęcie pracy jako manager zakładu fryzjerskiego.