wilk27 lutego br. w Sanockim Domu Kultury został rozstrzygnięty VI Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność” pod patronatem honorowym posłów na Sejm RP: Piotra Uruskiego i Piotra Babinetza, Romana Koniecznego- Starosty Sanockiego oraz Tadeusza Pióro- Burmistrza Miasta Sanoka.

Zmagania konkursowe odbyły się 13 lutego w PWSZ w Sanoku. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży postaci Żołnierz Wyklętych: Janiny Żubry, Jana Rodowicza i Stanisława Kasznicy, popularyzowanie wiedzy historycznej o Armii Krajowej, pogłębienie historii najnowszej narodu polskiego walczącego o wolność kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Konkurs oparty był na współzawodnictwie indywidualnym i drużynowym. Formą sprawdzenia wiedzy był test zawierający zadania zamknięte oraz otwarte.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów leskiego i sanockiego. Naszą szkołę (pod opieką p. Agnieszki Jakobik) reprezentowali: Agnieszka Chaberska (3TG) i Krzysztof Wolanin (3TB), którzy zajęli kolejno VI i V miejsce, ustępując tylko uczniom liceum. Natomiast w kalsyfikacji drużynowej nasza szkołą zajęła wysokie III miejsce. Serdecznie gratulujemy. :-)

{gallery}szkola_pliki_2016_17/wykleci_konkurs{gallery}