WP 20170222 001W środę, 22 lutego 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Uczestników obowiązywała prezentacja jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy). Poszukiwania repertuarowe musiały uwzględnić teksty polskich twórców powstające od  1939 r. aż do czasów współczesnych i rozwijać rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom czy  zasadom.

Do konkursu zgłosiło się 15 recytatorów z sanockich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą Szkołę reprezentowały: Martyna Ciombor (4 TR) z utworem „Polska Podziemna” Stanisława Balińskiego i Marta Kopka (4 TF), która zaprezentowała utwór Kazimierza Wierzyńskiego „Jest w Polsce jedna droga”.

Uczestników oceniło jury w składzie: Janina Lewandowska, Mieczysława Gaździk oraz Kamila Mackiewicz-Rossmanith, które nagrodziło pięciu recytatorów.  Mimo, że nie było w nich Martyny i Marty, to należy podkreślić, że wspaniale zaprezentowały naszą Szkołę i pokazały swoje zdolności recytatorskie.

Uczennice przygotowały panie: Beata Szwajlik i Agnieszka Jakobik.