czerwona1 grudnia to tradycyjnie Światowy Dzień AIDS. W tym dniu przypominamy o AIDS, myślimy o bliskich i przyjaciołach dotkniętych tym problemem. Staramy się przełamywać bariery strachu wynikające z braku wiedzy o AIDS i HIV. W związku z tym, 13 grudnia 2016r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs- HIV, AIDS i UZALEŻNIENIA.

„Czerwona kokardka” to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS.

Statystycznie każdego dnia dwie osoby w Polsce dowiadują się o fakcie zakażenia HIV. Są to zazwyczaj zakażenia, których można uniknąć stosując odpowiednią profilaktykę.

W Szkolnym Konkursie- HIV, AIDS i UZALEŻNIENIA wymagana była wiedza w zakresie: pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, patogenezy zakażeń, dróg szerzenia się zakażeń HIV, czynników i okoliczności sprzyjających zakażeniom, objawów klinicznych w przebiegu zakażenia HIV/AIDS, zapobiegania zakażeniom, znajomości organizacji i instytucji zajmujących się problematyką HIV i AIDS w Polsce, chorób przenoszonych drogą płciową, narkomania i alkoholizm jako czynniki sprzyjające ryzykownemu zachowaniu, nikotynizm.

W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów z naszej Szkoły. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe. Najwięcej punktów uzyskał Piotr Galant z klasy 2TB, kolejne miejsca zajęli: Przemysław Dzień z klasy 2TB- II miejsce i Adam Bardziński z klasy 4TB- III miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemyJ!

Konkurs przygotowały panie: A. Jakobik i J. Leosz.