zs5n

SZKOLNE KOŁO LIGI OCHRONY PRZYRODY

OPIEKUN:mgr Irena Broda

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy Zespole Szkół Nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku liczy obecnie 46 członków.

PODSTAWOWYM ZADANIEM LIGI OCHRONY PRZYRODY JEST OCHRONA PRZYRODY I ZABIEGANIE O WŁAŚCIWE KSZTAŁTOWANIE ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO.

lpo2

Formy pracy Szkolnego Koła LOP:

• Organizowanie zebrań szkolnych Koła LOP poświęconych problemom ochrony środowiska, pochodom i uroczystościom ochroniarskim.
  • Prowadzenie kroniki Szkolnego Koła LOP.
  • Propagowanie i udział w konkursach ekologicznych.
  • Roztaczanie opieki nad zielenią przyszkolną.
  • Uczestniczenie w pracach społecznych.
  • lpo1

Organizowanie opieki nad zwierzętami poprzez zimowe dokarmianie, zawieszanie karmników i skrzynek lęgowych.
  • Organizowanie wycieczek przyrodniczych, których celem jest rozbudznie zainteresowań problematyką ochrony przyrody i kształtowania środowiska oraz wpojenie nawyku poszanowania ojczystej przyrody.
  • Przygotowanie "wieczorku" filmów przyrodniczych.
  • Spotkania z działaczami ochrony środowiska.
  • Popularyzowanie zasad ochrony przyrody i właściwego gospodarowania zasobami.
  • Uczestnictwo w Olimpiadach Wiedzy Ekologicznej.
  • Organizowanie wystaw ekologicznych.

" lop3ILE DRZEW POSADZISZ ZA ŻYCIA,
TYLE POZOSTAWISZ NA ZIEMI