Jak romantycznie przygotować stół do kolacji, nie tylko w walentynkowy wieczór zaprezentowała młodzież uczestnicząca w II Wojewódzkim Konkursie Dekoracji Stołów. Konkurs został zorganizowany w naszej szkole 4 marca br. już po raz drugi. Tematem przewodnim konkursu było motto: „Walentynkowo przez cały rok”.

W zmaganiach udział wzięło 5 dwuosobowych drużyn z 5-ciu szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z województwa podkarpackiego, mianowicie z Krosna, Iwonicza, Iwonicza-Zdroju, Nowosielec i oczywiście gospodarze. Cel turnieju to przede wszystkim zainspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja talentów sztuki dekoracji. Zadaniem uczestników było nakrycie stołu w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych.

Przy ocenie uwzględniono stopień trudności, atrakcyjność, inwencję twórczą oraz zgodność z tematem konkursu. Uczestnicy prezentując dekorację swoich stołów, barwnymi i ciekawymi opisami już w trakcie konkursu, stworzyli romantyczny nastrój.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
Maria Ziemlewicz– przewodnicząca komisji (przedstawiciel pracodawców)
Halina Dembiczak - zastępca przewodniczącego (nauczyciel, były kierownik szkolenia praktycznego)
Beata Dydek– członek (nauczyciel)
Urszula Rydz-Smolik– członek (nauczyciel)
Joanna Półchłopek– członek (nauczyciel)

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:
I miejsce – zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku, reprezentowana przez
Justynę Futymę i Beatę Kopleńską, pod opieką p. Beaty Dydek (stół nr 4)

Fot.1

II miejsce zdobyły uczennice z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, którą reprezentowali uczniowie: Roksana Penar i Michał Bąk, pod opieką p. Marty Fejkiel (stół nr 3)

Fot.2

III miejsce – należało do zawodniczek zZespołu Szkół w Iwoniczu: Patrycji Adamik i Aleksandry Bebło pod opieką p. Joanny Półchłopek (stół nr 1)

Fot.3

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy.

Opracowała A. Wiśniewska