Fot.1Dnia 15.01.2014 r. uczennica naszej szkoły, kształcąca się w zawodzie cukiernik wzięła udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego turnieju o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik”. Organizatorem konkursu byłZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. St. Szpetnara w Krośnie i składał się on z dwóchetapów: pisemnego (test złożony z 30 pytań) oraz praktycznego zorganizowanego w cukierni pp. Deptuchów „Jagusia” w Krośnie. Tematem przewodnim 5-cio godzinnych zmagań konkursowiczów były Inspiracje muzyczne, które musieli zaprezentować w formie: tortu, trzech rodzajów figurek marcepanowych (wykonanych po 3 każdego rodzaju), eksponatu lub elementu dekoracyjnego z karmelu oraz dwa razy po pięć ciasteczek bankietowych. Zadania te wymagały wykazania się nie tylko praktycznymi umiejętnościami zawodowymi, ale zdolnościami plastycznymi, abstrakcyjnym myśleniem oraz zdolnością prezentacji wykonanych eksponatów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Magda Pluskwik. Motywem przewodnim jej pracy był utwór A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Śnieżnobiały tort, udekorowany płatkami śniegu to oczywiście zima, wiosnę reprezentował kwiat wykonany z karmelu, lato to marcepanowe pszczółki, motylki i zajączki, zaś jesień zaznaczona była żółto-czerwonymi barwami i owocami na ciasteczkach bankietowych.

Uczennicę do konkursu z części teoretycznej przygotowywała p. Sabina Dziuba (nauczyciel przedmiotów zawodowych), a do części praktycznej p. Katarzyna Jadczyszyn (opiekun praktycznej nauki zawodu z Piekarni „Jadczyszyn” sp. z o. o.).

I miejsce zdobyła uczennicaz Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie, a II i III uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

Wszyscy uczestnicy turnieju i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci również cenne nagrody rzeczowe. Najcenniejszym jednak prezentem wydaje się ogłoszone pana Emila Kunysza – Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie zwolnienie z etapu praktycznego egzaminu czeladniczego z jednoczesnym przyznaniem najwyższej oceny.

Opiekę nad uczennicą sprawowała p. Agnieszka Wiśniewska.

Fot.2

Fot.3