Uczniowie biorący udział w olimpiadzie siedzą w ławkach w klasie. 28 listopada br. odbyły się eliminacje pierwszego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej w Olsztynie. Brało w niej udział 6 zespołów składających się z uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. W etapie szkolnym uczestnicy olimpiady w ciągu 45 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru o zróżnicowanym stopniu trudności. Zakres wiedzy i umiejętności z podstawy programowej, na bazie której opracowano test był bardzo szeroki i wymagał szczegółowej wiedzy.

Najwyższe wyniki uzyskały następujące zespoły, w skład których wchodziły:

Julia Domalik i Emilia Dyl - uczennice klasy III TB

Julia Śnieżeki Klaudia Żurat – uczennice klasy IV TF

Mocno trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością na decyzję Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich. Po analizie wyników ustali on  próg punktowy, na podstawie którego Komisja Szkolna będzie rekomendowała zespoły do etapu okręgowego Olimpiady.