6

Europejskie szkolenia nauczycieli - Włochy(Florencja) - zajęcia kulturowe.

Po całym tygodniu zajęć informatycznych przyszedł czas na aktywny wypoczynek i zajęcia kulturowe.

3

W piątkowe popołudnie ponownie wędrowałyśmy najpopularniejszymi oraz mniej znanymi zaułkami Florencji, co chwilę napotykając na wspaniałe zabytki kultury.

Odwiedziłyśmy PiazzaleMichelangelo,czyli bardzo duży plac w dzielnicy „za rzeką”, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto oraz PonteVecchio – najstarszy i najbardziej charakterystyczny most we Włoszech. Zachwyciła nas różnorodność florenckich budowli, a szczególnie kościołów, w których dostrzec można wpływy sztuki gotyckiej, renesansowej i barokowej. Przy okazji zwiedzania wysłuchałyśmy koncertu muzyki gospel.

W sobotę organizatorzy kursu zaprosili nas na wycieczkę szkoleniową do Chianti, najbardziej znanego rejonu winiarskiego Włoch. Zobaczyłyśmy dwie przepiękne winnice, a podczas spotkania z właścicielami poznałyśmy historię tychniezwykłych miejsc oraz niektóre tajniki produkcji wina, oliwy i octu balsamicznego. Dowiedziałyśmy się też, jak prawidłowo podawać i degustować wino, i jakie dodatki w postaci serów, wędlin i warzyw najlepiej podkreślają smak tego trunku.

W niedzielę zwiedziłyśmy toskańskie miasteczka – Siennę, San Gimignano oraz Arezzo, w okolicy którego urodził się Michał Anioł, jeden z najwybitniejszych twórców renesansu.

Małe miasteczka z czerwonej cegły, położone na wzgórzach i otoczone gajami oliwnymi, zauroczyły nas swoją surową architekturą i pięknem krajobrazów.