Europejskie szkolenia nauczycieli – Hiszpania

6

7

W dniach 3-14 lipca nauczyciel Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku p.Mariusz Bieńko uczestniczy w kursie języka hiszpańskiego w Maladze. Pan Mariusz Bieńko podnosi kompetencje w dwóch dziedzinach: świadomość i ekspresja kulturowa oraz wielojęzyczność. Na kursie nauczyciel rozwija umiejętności językowe na poziomie B2/C1, ćwiczy pracę zespołową, kompetencje interpersonalne, zdobywa lepsze zrozumienie potrzeb uczniów i zachowania uczniów w klasie. Ponadto ma okazję obserwować różne praktyki metodyczne i stosowanie technologii w klasie.To co szczególnie przyciąga nauczycieli do udziału w kursach zagranicznych, to zdobywanie wiedzy na temat historii i kultury krajów europejskich. W ramach kursu w Maladze organizator kursu oferuje zajęcia z kultury i geografii Hiszpanii. Nauczyciel będzie również brał udział w wyjściach i wycieczkach kulturowych.Wreszcie, kurs daje możliwość doświadczenia potencjału programu Erasmus plus w rozwoju zawodowym nauczycieli i uczniów. W Zespole Szkół nr 5 w Sanoku taką sposobnością rozwoju zawodowego nauczycielijest projekt w akcji KA121-SCHAkredytowane projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnejo nr : umowy: 2022-1-PL01-KA121-SCH-000064635, w programie Erasmus plus.