wpue

Po roku przygotowań kadra Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku w najbliższych miesiącach weźmie udział w zagranicznych kursach dla nauczycieli. Udział nauczycieli w kursach jest możliwy dzięki dotacji w ramach umowy: 2022-1-PL01-KA121-SCH-000064635 w akcji KA121-SCH Akredytowane projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej. Przyznany budżet w projekcie wynosi 33 849 €

Tematyka kursów jest ściśle związana z celami Europejskiego Planu Erasmusa opracowanego w 2020r.

Cele obejmują:

• wzrost kompetencji cyfrowych kadry i umiejętności cyfrowych uczniów,
  • podniesienie umiejętności językowych nauczycieli i uczniów,
  • popularyzacja wielojęzyczności u kadry i uczniów oraz wzrost wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Europy,
  • rozwój umiejętności metodycznych,
  • wzrost współpracy międzynarodowej.

Podczas 14 mobilności nauczyciele będą rozwijać:

• kompetencje cyfrowe,
  • świadomość i ekspresję kulturową oraz wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego Europy,
  • znajomość języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego,
  • kompetencje personalne, społeczne i umiejętność uczenia się,
  • wiedzę na temat metodyki nauczania i  nowych technik uczenia.

Wyjazdy będą okazją do nawiązania kontaktów z nauczycielami z Europy i pogłębieniem współpracy z instytucjami organizującymi szkolenia.

Działania będą realizowane przy zachowaniu Standardów Jakości Erasmusa. Stosowane zasady to:

• Włączanie i różnorodność.
  • Działania nienaruszające równowagi ekologicznej i odpowiedzialność za środowisko.
  • Edukacja cyfrowa w tym współpraca wirtualna.
  • Aktywne uczestnictwo w sieci organizacji Erasmus.