DZIEŃ SPORTU W ZS5 SANOK

DSC 0459

1 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbyły się rozgrywki sportowe współorganizowane z Ochotniczym Hufcem Pracy. Młodzież miała możliwość rywalizowania w Turniejach Futsalu i Piłki Siatkowej, w konkursie celności rzutów do kosza, jak również różnorodnych grach i zabawach na wesoło.
Zawody były pokłosiem uczestnictwa młodzieży w akredytowanym projekcie staży zagranicznych realizowanym w ramach programu Erasmus +. Stażyści aktywnie uczestniczyli w organizacji i przebiegu zawodów. Celem rozgrywek było propagowanie
i wskazanie aktywnych form spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, ukazanie wpływu aktywności fizycznej na rozwój i zdrowie człowieka, zachęcanie do działań prozdrowotnych, wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych. By utrwalić te postawy wśród młodzieży, szkoła i OHP zorganizowały poczęstunek złożony z owoców pełnych witamin i zdrowej wody. Wszyscy zawodnicy oraz kibicujący im koledzy i nauczyciele miło spędzili czas.

Organizatorzy zawodów: Małgorzata Bączar, Ewa Bocoń, Renata Grześków, Daniel Niemczyk i Witold Koza.